Ανακοίνωση για τον κορονοϊό

Αγαπητοί γονείς,

Ευχόμαστε να είστε οικογενειακώς υγιείς. Όπως  γνωρίζετε  το σχολείο θα είναι κλειστό για προληπτικούς λόγους μέχρι και τις 25 Μαρτίου 2020. Οποιοσδήποτε χρειάζεται βεβαίωση φοίτησης μαθητή ή κάποιο άλλο έγγραφο μπορεί να επικοινωνεί μαζί μας στο τηλέφωνο του σχολείου 2102840210 ή στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο: 5dimmetam@sch.gr . Να προσέχετε τους εαυτούς σας, τα παιδιά σας και τους οικείους σας. Βοηθήστε τα παιδιά να αξιοποιήσουν δημιουργικά τον ελεύθερο χρόνο τους και δημιουργήστε τους , όσο το δυνατόν, ένα ευχάριστο περιβάλλον. Επειδή η αναστολή λειτουργίας των σχολείων μπορεί να παραταθεί, πιθανόν να μπει σε εφαρμογή και για το Δημοτικό σχολείο από το υπουργείο το πρόγραμμα «Εξ αποστάσεως μάθηση». Γι’ αυτό το λόγο επικοινωνήσαμε μαζί σας και σας ζητήσαμε τα e-mails για να είναι το σχολείο έτοιμο.

Ευχόμαστε αυτή η δοκιμασία να περάσει και οι μαθητές μας να επιστρέψουν γρήγορα στο σχολείο.

Ο Διευθυντής  του σχολείου