Συμμετοχή του σχολείου μας στο Διαδικτυακό Μαθητικό Φεστιβάλ Θεάτρου «Με το σακίδιο του Θεάτρου»

Οι μαθητές του τμήματος Γ1 του σχολείου μας συμμετείχαν στο Διαδικτυακό Μαθητικό Φεστιβάλ Θεάτρου «Με το σακίδιο του Θεάτρου» με την παράσταση «EverybodyisUnique» στις 11 & 12 Ιουνίου 2021.

Το μαθητικό Φεστιβάλ έδωσε τη δυνατότητα ανάδειξης του πολιτισμού του κάθε τόπου και τη δυνατότητα δημιουργικής ενσωμάτωσης κοινωνικών και πολιτισμικών στοιχείων και χαρακτηριστικών σε μία θεατρική δράση με τη σύμπραξη των εκπαιδευτικών μιας σχολικής μονάδας και επιδιώκοντας την ανάδειξη της σημαντικότητας του Θεάτρου ευρύτερα στην κοινωνία.

Η παράσταση «EverybodyisUnique» είναι μια διαθεματική προσέγγιση για τον σεβασμό στη διαφορετικότητα μέσα από τα μαθήματα της Θεατρικής Αγωγής, των Αγγλικών και των Εικαστικών.

Μπορείτε να την παρακολουθήσετε στον παρακάτω σύνδεσμο (πατήστε πάνω στην εικόνα):

Everybody Picture 1

Ο Διευθυντής                     Οι εκπαιδευτικοί